Demirdöküm Kombi Neden Su Akıtır?

Demirdöküm Kombi neden su akıtır? Su akıtma sorunlarında arıza tespiti ve parça değişimi için 444 28 46 üzerinden ekiplerimizi çağırabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Neden Su Akıtır?

Demirdöküm Kombi Neden Su Akıtır?

Demirdöküm kombi modelleri arasında en sık karşılaşılan sorunlardan biri de su akıtma durumudur. Bu yazımızda demirdöküm kombi neden su akıtır, sorusuna detaylı cevaplar vereceğiz.

Demirdöküm kombi su akıtma sebepleri şu şekilde olabilir;

  • Demirdöküm kombi doldurma musluğu da su akıtabilir.  Doldurma musluğunun kırılması parça değişimi gerektirecektir.
  • Demirdöküm kombi emniyet ventili de su akıtıyor olabilir. Emniyet ventili su akıtıyorsa basınç yükselmiş olabilir. Bu durumda kombideki fazla suyu tahliye ederek sorunu çözebilirsiniz.
  • Kombi basıncının yükselmesine bağlı su akıntısı da oluyor olabilir. Bu durumda sorun su akıtma yerine basınç yüksekliği olacaktır. Demirdöküm kombi basınç yükselme sorununa karşı servis desteği alabilirsiniz.
  • Demirdöküm kombi su akıtıyor ise kaynak kombi boruları da olabilir. Tesisat borularından su gelmesi durumunda sorun kombi yerine tesisatta aranmalıdır. Bu durumda tesisatçı desteği alınmalıdır.
  • Demirdöküm kombi içinden su gelme durumu da olabilir. Bu durumda kombinin içindeki parçalardan biri delinmiş, kırılmış ya da çatlamış olabilir. Servis desteği ile sorun çözülebilir
  • .Kombi bağlantılarından su gelmesi durumunda bağlantı contası delinmiş olabilir.  Bu durumda teknik servis talebi olmalıdır.

Çankaya Demirdöküm kombi servisi için tıklayınız.

Demirdöküm Kombi Su Akıtıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Demirdöküm kombi su akıtıyorsa öncelikle sorunun kaynağı belirlenmelidir. Suyun geldiği yere göre işlem yapılabilir. Demirdöküm kombi arıza veriyorsa Demirdöküm kombi resetleme işlemi yapılabilir. Resetleme işlemi sonrasında sorun çözülmüyorsa yapılması gereken basıncı kontrol etmek olacaktır.

Kombi basıncı yükselterek sorunu çözebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıysanız ve hala kombiniz su akıtıyorsa hemen 444 28 46 üzerinden bize ulaşarak kombi servisi çağırabilirsiniz. Demirdöküm kombi servis numarası üzerinden bize ulaşarak ekiplerimizi aynı gün çağırabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Su Akıtıyorsa Hangi Parçalar Arızalıdır?

Demirdöküm kombi su geliyor olması durumunda arızalı parçalar doldurma musluğu, eşanjör, ana eşanjör, blok, pompa, genleşme tankı, emniyet ventili, hava prujörü, üç yollu vana gibi parçalardan bir tanesi arızalı olabilir.  Hemen  iletişime kanalımız üzerinden bize ulaşın ve arızalı parçayı bulalım. Demirdöküm kombi parça değişiminde orijinal parçaları uygun fiyatlarla değiştiriyoruz.  Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.


  TIKLA ARA 444 2 846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

Demirdöküm Servisi ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz