Demirdöküm Kombi Petekleri Isıtmıyor

Demirdöküm Kombi Petekleri Isıtmıyor sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız olası sebeplerini ve çözüm yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Detaylı bilgi için Whatsapptan bize yazın.

Demirdöküm Kombi Petekleri Isıtmıyor

Demirdöküm Kombi Petekleri Isıtmıyor

Kombiler kış aylarında ısınma performansı açısından bakımı yaptırılması gereken cihazlardır. Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor diyorsanız ısınma konusuna bir çözüm bulmanız gerekebilir. Evinizde kombinizin petekleri ısıtmaması birçok sebebe bağlı olabilir.

Öncelikle Demirdöküm kombi petekleri neden ısıtmaz, sorusuna cevap vermek gerekir. Öncelikle temel sorun kombinizin bakımını yaptırmamış olmak olabilir. Demirdöküm kombilerinizin bakımını birkaç yıl aksattığınızda kombiniz petekleri ısıtmayabilir.  Demirdöküm kombi petek işareti yanıp sönüyor da olabilir.Bu yüzden 444 28 46 üzerinden uygun fiyatlı, teknik servis kalitesinde Demirdöküm kombi bakımı ve petek temizliği hizmeti alabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi petekler  neden Isıtmıyor

Demir Döküm Kombi Neden Petekleri Isıtmıyor?

Demir döküm kombi neden petekleri ısıtmıyor merakı içindeyseniz işte kombinin petekleri ısıtmamasının olası nedenleri;

  • Petek tesisatında tıkanma olabilir. Özellikle 5 ve daha fazla süredir kullanılan kombilerde partikül ve balçık oluşumu peteklerde ısınma olmamasına yol açar.  Bu durumda bizi arayarak petek temizliği hizmeti almalısınız.
  • Peteklerinizin vanaları kapalı olabilir. Her petekte  iki adet vana vardır. Peteklerinizin alt ve üstündeki vanaları kontrol etmelisiniz. Evinizde en az 3 petek açık olmalıdır. Petek vanaları açıldığında petekleriniz ısınmaya başlayacaktır.
  • Kombiniz kış moduna alınmamış olabilir. Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor ise kombinizin yaz modunda olup olmadığına bakın. Kış moduna aldığınızda petek ısınması olacaktır.
  • Peteklerde ısı ayarı kapalı olabilir. Peteğinizin ısı ayarını ayarladığınızda peteğiniz gerekli sıcaklığa gelecektir.
  • Peteklerde hava olabilir. Peteklerinizin havasını kendiniz alabileceğiniz gibi bizlerden de destek alabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Petekleri Isıtmıyorsa Hangi Parça Arızalı Olabilir?

Petek ve kombi kontrollerinden sonra hala Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyorsa bazı parçalar arızalı olabilir. Bu durumda Ankara ve diğer Türkiye'de hemen 444 28 46 üzerinden bize ulaşın ve orijinal parça değişimi yapalım.

Arızalı parçalar şunlar olabilir;

  • Kombinizde sirkülasyon pompası arıza yapabilir. Bu pompa suyun peteklerde dolaşmasını sağlar. Tamiri ya da değişimi yapılabilir.
  • Kombinin ısıttığı suyu peteklere itme görevi olan kombi arkasındaki tank olan imbisat tankı bozulabilir.  Kullanıma bağlı arıza yaptıysa bu tankı değiştiriyoruz.
  • Devir daim pompası arıza yapmış olabilir. Gerekli kontrollerden sonra parça değişimi ya da tamiri yapıyoruz.

Demirdöküm kombi petekleri ısıtmama durumlarında hemen bizi arayın.

 

 


  TIKLA ARA 444 2 846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

Demirdöküm Servisi ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz