Demirdöküm Kombi Su Akıtıyor

Demirdöküm kombi su akıtıyor olması durumunda sorunun kaynaklarını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Su akıtma sorunlarında hemen bize ulaşabilirsiniz. Aynı gün ekip yolluyoruz.

Demirdöküm Kombi Su Akıtıyor

Demirdöküm Kombi Su Akıtıyor

Demirdöküm kombi su akıtıyor durumlar her zaman başınıza gelebilir. Bu durumda su akıtma durumu birçok nedene bağlı olarak yaşanabilir. Öncelikle kombiye su basarken fazla su basma işlemi yapıldıysa mutlaka su akıtma sorunu olacaktır.  Bu durum çok normaldir. Ancak Demirdöküm kombinize su basma işlemi yapmadıysanız ve kombiniz su akıtıyorsa bir sorunun habercisi olabilir.

Demirdöküm kombi ateşleme yapmıyor, ne yapmalıyım, diyorsanız yazımızı okuyun.

Demirdöküm kombi içinden su akıyor ise yapılması gerekenler öncelikle şöyledir;

 • Su basıncını arttırma görevi olan vananın sıkı bir şekilde kapatılıp kapatılmadığını kontrol edin.
 • Kombinizde su seviyesi 3 bara yakın olması durumunda fazla su akacaktır. Bu durum kombinizin aldığı bir güvenlik önlemidir. Bu durumda fazla sudan kurtulmak gerekir.
 • Kombinizin su basıncını 1.5 bar ortalamasında tutabilmek adına tesisat tahliye vanası üzerinden su akışı sağlayabilirsiniz.
 • Tesisatınız içindeki fazla suyu evinizin herhangi bir yerinde bulunan kalorifer üzerinden akıtabilirsiniz.

Bu işlemleri yerine getirirseniz kombinizin su seviyesi olması gereken aralığa döner ve kombiniz sorunsuz bir şekilde çalışmayı sürdürür.

Demirdöküm Kombi SIcak Su Akıtıyor Neden

Demirdöküm Kombi Su Akıtıyor Neden?

Demirdöküm kombi su damlatıyor veya su akıtıyorsa sebepleri şöyle olabilir;

 • Doldurma musluğu kırılmış olabilir ve bu durumda parça değişimi yapılmalıdır.
 • Demirdöküm kombi su akıtıyor sorunlarında emniyet ventilinden su akıtabilir. Ancak problem sadece emniyet ventili kaynaklı olmayabilir. Basınç yükselme durumu olmadan emniyet ventilinden su geliyorsa bu parçada arıza olabilir veya kombi kendisi suyu tahliye edebilir.
 • Demirdöküm kombi basıncı yükseldiğinde su akıtabilir. Bu durumda basıncın yükselme sebebini belirliyoruz ve gerekli müdahaleyi yapıyoruz.
 • Demirdöküm kombi içinden su gelebilir. Bu durumda içteki parçalarda delinme, kırılma ya da çatlama olabilir. 444 28 46 üzerinden bizi aradığınızda ekiplerimiz kombinizi açarak tüm parçaları kontrol ediyor.
 • Demirdöküm kombi borularından su geliyor olabilir. Bu durumda tesisat borularında bir sorun olabilir. Tesisat incelenerek çözüm bulunabilir.
 • Kombi bağlantıları üzerinden su geliyor olabilir. Bu durumda bağlantı gevşemesi olabilir veya bağlantı contası delinebilir. Yapılması gereken hemen müdahale etmektir.

Demirdöküm kombi içinden su akıtıyor ise hemen bizi arayarak ekiplerimizi aynı gün adresinize çağırabilirsiniz.

 

Ankara Demirdöküm kombi servisi için bizi arayabilirsiniz.

 


  TIKLA ARA 444 2 846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

Demirdöküm Servisi ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz